Нема на залиха

Детски Шатор Тропик – Janod

4,290.00ден

Нема на залиха

SKU: 3700217382636 Категорија

Опис

За возраст од 2 години и понатаму
Помага во развојот на љубопитноста и фантазијата
Убава декорација за во детската соба

За одмор, за криенка или други игри,ова слатко шаторчеод дрво и ткаенина ќе изгледа одлично во детската соба или во дворот. Идеалное за децата да измислуваат многу приказни во нивно сопствено скривалиште. Тие можат удобно да се сместат и да ја ослободат својата фантазија, да се кријат и да си играат сами, или да ги поканат семејството и пријателите да им се придружат!

Овој шатор се состои од 4 дрвени држачи, секој поделен на 3 дела: за лесно склопување/демонтирање (Троделните држачисе поврзани со пластични цевки) Склопувањето треба да го изврши возрасно лице. Платното е убаво украсено во егзотичен стил, и се пере во машина!

Практичен – вашиот шатор можете да го носите секаде, благодарение на футролата за складирање со рачка.

Димензии: 119 x 119 x 160 cm

Направено од дрво од одржливо управувани шуми (со FSC® сертификат).