Нема на залиха

Долга Перница Со Активности Лемурот Џорџ – Lilliputiens

5,580.00ден

Нема на залиха

Опис

Дизајниран за потпирање на бебето во оградичката за играње, перничето лемурот Џорџ има 95 см и бебето ќе расте со него. Тоа е играчка за рано учење којашто ќе стане украс за „големиот“ кревет на вашето дете. Кога бебето малку ќе порасне, Џорџ ќе ги открие своите активности: тропалка на неговата главата, огледало во облик на камелеон, лав кој си игра со хулахоп, хартија што шушка и крцка во опашката и зајак скриен во џебот.

Состав: 100 % полиестер
Одржување: може да се пере во машина на 30°C
Развојни вештини: моторички вештини, слух, вид, проникливост  и љубопитност
Димензии: 95 cm
Возраст: 3м+

Нудејќи многу изненадувачки авантури и чисто задоволство, неодоливите колекции на Lilliputiens ги воодушевуваат срцата и на децата и на возрасните!
Заедничкото откривање на шарениот и стимулирачки свет на Lilliputiens е драгоцен момент помеѓу детето и родителот, кој создава спомени кои ќе останат врежани во текот на целиот живот.

Може да ви се допаѓа и…