Нема на залиха

Дом за семејството кукли – Hape

11,290.00ден

Нема на залиха

Опис

Повеќето деца сонуваат за сопствена куќичка за кукли. Oваа куќа, којашто содржи подвижни ламби и ѕвонче на врата, со својата реалистичност практичност и опременост ќе биде прекрасен дом за вашето семејство кукли.

Допуштете ѝ на детската фантазија да работи слободно и додека дизајнираат убава кујна, или пријатна спална соба за нивните кукли, со парчињата мебел коишто се дел од комплетот.

Куќата има главна спална соба, детска соба, дневна соба, бања, два балкона, трпезарија, кујна, ходник, гаража и градина со базен.

ЛЕД-светлата за секоја соба може да се поместат со помош на магнет.

Содржи 29 додатоци.

Димензии: 80.2 x 29 x 72.2 cm

Материјал: Дрво

Внимание! Наменето за деца над 3 години. Замената на батериите да ја прави исклучиво возрасен.

Hape е еден од најголемите светски производители на дрвени играчки. Тие се водат од идејата дека иднината им припаѓа на нашите деца и создава играчки кои инспирираат игра, учење и истражување на светот во кој живееме. Сите производи ги исполнуваат, и почесто, ги надминуваат најстрогите меѓународни стандарди за квалитет и безбедност.