Нема на залиха

Древен Египет – Патувај, Учи и Истражувај – Sassi Junior

1,190.00ден

Нема на залиха

SKU: 9788868608392 Категории: ,

Опис

Започнете фасцинантна прошетка покрај реката Нил за да ги откриете тајните на древен Египет! Погледнете колку е висока Кеопсовата пирамида! Научете да препознавате  хиероглифи. Истражете ги древните гробници на фараоните и научете сè за секојдневниот живот во сенките на мистериозната Сфинга. Восхитувајте се на овој фантастичен свет среде пустинските песоци! Сите ваши прашања за земјата на фараоните ќе бидат одговорени! Како се прави мумија? Како се облекувале древните Египќани? Кои биле нивните древни легенди? Прочитајте ја книгата, потоа составете ја џиновската сложувалка за да видите возбудлива сцена!

Може да ви се допаѓа и…