Нема на залиха

Дрвен воз со животни Polar B -Viga

1,690.00ден

Нема на залиха

Опис

Дрвениот воз  со животни од серијата Polar B на Viga Toys е прекрасна играчка која носи многу придобивки за вашето дете.

Трите вагони имаат цврсто прицврстени дрвени шипки, на кои се нанижани различните дрвени елементи – блокови или убаво обоени животински глави.

На овој начин возот може да се распореди во многу различни варијанти. Секој вагон може да се одвои од другите.

Оваа дрвена играчка развива имагинација и координација помеѓу рацете и очите.

 

* Големина: 330 x 93 x 73 mm

* Препорачана возраст: 18 месеци +

Безбедност:

Сите играчки на Viga Toys се направени со нетоксични бои и мастила и ги исполнуваат стандардите за играчки EN71 и ASTM.