Нема на залиха

Дрвена Масичка Со 2 Столчиња Тропик – Janod

7,590.00ден

Нема на залиха

Опис

Оваа дрвена масичка со две столчиња од серијата Тропик на францускиот бренд Janod е прекрасно и практично парче мебел за во детска соба. Масата е квадратна (55 x 55 cm) со заоблени агли, има тиркизна површина со енергични тропски мотиви и четири ногарки во природна нијанса на дрво. Столчињата имаат лесни дрвени ногарки со овална форма, коишто се безбедни за малите деца и широки, удобни седишта. Едното е портокалово со потпирач за грб во облик на жаба, другото е светло жолто со глава на јагуар. Мебелот е цврст, стабилен и висински прилагоден за деца од 3 до 6 години (масичката е висока 44 см). Столчињата се високи 47 cm (седиште 21 cm).

Ова е е исклучително естетски, но и функционален комплет, кој ќе внесе шарм во детскиот простор.

Вие исто така би сакале…