На залиха во главен магацин

Дрвени математички пазли – Tooky Toy

530.00ден

SKU: 066TL132 Категорија

Опис

Едукативна математичка сложувалка со која ќе го научите детето да ги распознава боите, формите и пропорциите.
Едноставни и мазни форми кои се лесни за држење.
Изработена од високо квалитетен материјал со голема издржливост.
Наменета за деца 18м+, како и за деца од пред училишна возраст.