На залиха во главен магацин

Дрвени Пазли Сафари – Tooky Toy

490.00ден

Опис

Дрвена сложувалка Сафари со слики од рамнините на дивата Савана.
Мајката нилски коњ со своето малечко, се разладува во оазата, додека слонови и жирафи шетаат наоколу, а храбриот фармер се бори со величенствениот лав.
Во комплетот е вклучена памучна торба за чување.
Сложувалката се состои од 25 елементи.
Наменета за деца над 3 годишна возраст.27.6 x 20 x 0.4 см