На залиха во главен магацин

Душек Comf.15 120X60X15 – Happy Day

2,190.00ден

SKU: 152700 Категории: ,

Опис

Димензии: 120 (Д) x 60 (Ш) x 15 (В) цм
Навлака 100 % полиестер
Полнење: 100 % полиуретан- сунгер
Душекот има полнење од 100 гр/м2 100% ПЕС
Во склоп на душекот има навлака со патент која се вади за перење
Навлаката овозможува целосна заштита од бактерии и габи. Ја успорува репродукцијата на куќна прашина, делува благо на кожата.
Контрола на квалитетот е извршена во институтот ЦИС во Белград.