Нема на залиха

Душек на Преклоп Алое Вера – Chipolino

2,990.00ден

Нема на залиха

Опис

Душек што се преклопува, дизајниран со грижа за удобност и здравје на вашето бебе. Јадрото е изработено од висококвалитетна полиестерска пена, која има одлични ортопедски карактеристики во комбинација со висока јачина и еластичност. Навлаката е изработена од врвен материјал збогатен со Алое Вера. Придобивките од душекот со алое вера се многу – има антиалергиско дејство, го блокира создавањето на грини и други алергени, ја освежува и смирува кожата, има антибактериски својства, го смирува и подобрува сонот и ги стимулира ресторативните процеси.
Овој тип на душек е погоден за бебиња и деца со алергии или оние кои сакаат да уживаат во квалитетен сон со регенерирачките својства на Алое Вера.

Душек е погоден за креветче со големина 120/60 см.;
Душекот е хипоалергичен и против грини;
Навлаката за душек е збогатена со Алое Вера;
Лесно и компактно преклопување;
Лесен за носење кога сте на пат;
Лесно се чисти, се пере во машина до 40°.