На залиха во главен магацин

Голема двострана кујна Reverso – Janod

12,490.00ден

Опис

За возраст: 3-6 години
Димензии: 55 x 32 x 90,5 cm
Материјал: Дрво/Wood

Меките бои, уникатниот и модерен дизајн и совршената опременост, се комбинација со многу можности.Децата ќе ја сакаат оваа кујна! Двострана и совршено опремена, таа нуди многу можности за игра. Едната страна е кујна, а другата перална за алишта.

Како и вистинските кујни, има ротирачки копчиња со звук (кога ќе го притиснете црвеното копче еднаш, се палат сијаличките за грејачите, а кога ќе ги притиснете два пати се слуша звук на вода што врие. Светлата и звукот се гасат самите по 30 секунди, или може да ги изгасите доколку стиснете на кочињата трет пат). Оваа фантастична, целосно опремена кујна исто така има и рерна, микробранова печка часовник, фрижидер и бифе со магнетни вратички.

Содржи 7 метални додатоци: 1 тава за пржење, 1 тенџере, 1 цедалка, 1 лажица, 1 шпатула, 1 лажица со дупчиња, 1 лажица за тестенини и, конечно, 1 платнена ракавца за вадење на храната од рерната.

Висина на работната површина: 57 cm.

Потребно е склопување.

За да работат светлата и звукот се потребни 2 батерии LR6 1.5V (не се вклучени во сетот).