На попуст!
На залиха во главен магацин

Кадичка Cuddle Bubble Cool Grey – Chicco

8,450.00ден

SKU: 2608 / 793483900 Категории , ,

Опис

Удобност и практичност за хигиена на Вашето бебе.
Оваа кадичка е многу удобна и повеќенаменска за Вашето бебе.
Конечно, капењето и преслекувањето не е само удобно туку и максимално практично за мајките.
Тоа може да биде припремено за минута и содржи многу прегради за чување на сите додатоци кои Ви се потребни за капење на бебето. Со минималистички и компактен стил лесно се прилагодува во секој дом.

Мек додаток
Додаток за преслекување се состои во мек редуктор кој ергономски се прилагодува на телото на бебето и помага во текот на преслекувањето.

Ултра компактен кога е затворен
Кога е затворена оваа кадичка е многу компактна, стои врз сопствената конструкција, се со цел да биде уредно сместена во домот.

Простор за организирање и складирање
Исто така оваа кадичка овозможува поголема организираност на родителот при капење и истата содржи кошница за сушење,практичен бокал за полнење и простор за други додатоци од вашата бања.

Се подесува во висина
Структурата може да се подесува на три различни висини и да се прилагоди на потребите на секоја мајка.

Технички информации:
Димензии: должина, висина, ширина 82*103/107*65,5cm; Склопена: ширина 32,5 cm
Тежина: 12кг
Возраст: 0-12 месеци