Купи!
На залиха во главен магацин

Камера Babyline Smart Baby Monitor White – Lionelo

4,990.00ден

SKU: 5903771702393 Категории , ,

Опис

Со камерата Lionelo Babyline Smart се е под контрола!
Ова е мал и компактен уред испорачан со низа корисни функции. IP камерата се поврзува преку Wi-Fi што им овозможува на родителите да го гледаат своето бебе од кое било место во станот, градината или канцеларијата. Камерата Babyline Smart е дизајнирана за дневна и ноќна употреба. Благодарение на вградените IR светла, камерата може да испрати многу јасна слика на 10 метри во темница!

Двонасочна комуникација
Камерата Babyline Smart има сензори за движење и звук кои го информираат родителот кога бебето е будно. Вградениот звучник е клуч за двонасочна комуникација, благодарение на што познатиот глас на мајката или таткото може брзо да го смири бебето и да го направи да се чувствува безбедно. Wi-Fi врската нема просторни ограничувања.

Висококвалитетна слика
Камерата со добри параметри и брз пренос на податоци може да испрати јасна слика во реално време. Можете да го контролирате далечински – хоризонтално 85° и вертикално 46°, следејќи ги движењата на бебето.

Практични додатоци
Камерата Lionelo Babyline Smart поддржува SD-картичка со максимален капацитет од 128 GB, благодарение на која можете да зачувате снимки и фотографии. Исто така, апликацијата Smart Life ви овозможува да складирате датотеки на Cloud без преоптоварување на меморијата на Вашиот паметен телефон. Убав предмет е навлаката за камерата со апликација уши од плишано мече што може да послужи како декорација на детската соба. Камерата се напојува преку USB-кабел од електричниот приклучок.

Вие исто така би сакале…