Нема на залиха

Кенгур Носилка Easy Fit Oxford – Chicco

2,990.00ден

Нема на залиха

SKU: 1349 / 791547900 Категории ,

Опис

Едноставен и ергономски кенгур за бебе, лесен за ставање и прилагодување. Совршено одговара и за децата и за родителите, придружувајќи ги бебињата како што растат и се развиваат, до 9кг.

1.Ергономски и безбеден за колковите
Широкото седење обезбедува нозете да се поставени правилно во “М“ позиција.

2. Лесен за носење
Кенгурот за носење на бебето може лесно да се облече како маица и совршено одговара и на детето и на родителот.

Меѓународниот институт за дисплазија на колковите, го карактеризира Chicco EasyFit како “безбеден за колковите“ производ кога се користи како што е наведено.

1. Позиција за новородено
Горниот дел на кенгурот може да се придржува за да дадете екстра поддршка на главата и вратчето.

2. Лесно прилагодлив
Совршено одговара на телото и на родителот и на детето, држејќи го детето на саканата висина.

3. Секогаш при рака
Кога не се користи, лесно може да го завиткате и да го складирате.

Вие исто така би сакале…