Купи!
На залиха во главен магацин

Кенгур Носилка Margareet Urban Grey – Lionelo

3,590.00ден

SKU: 5902581658043 Категории ,

Опис

Блискост и грижа за здравјето на детето
Кенгур носилката Margareet им овозможува на родителите да го носат детето во 3 позиции, во зависност од неговата возраст. Производот обезбедува соодветна положба на телото и нозете на детето кои мора да бидат во положба „М“. Margareet е опремена со широка ткаенина што го оддржува детскиот ‘рбет во природна положба и ергономски потпирач за глава за поддршка на главата на детето. Производот ги помина сите тестови на Меѓународниот институт за дисплазија на колкот (IHDI).

Потврдени безбедни решенија
Кенгур носилката Margareet има двојна заштита на токата на појасот на колкот што гарантира стабилност на положбата на детето во секоја ситуација. Лесното преклопување и прилагодување го прават производот лесно приспособлив на потребите на детето и на родителите.

Материјал за чувствителена кожа
Висококвалитетниот памучен материјал од кој е направен кенгур носилката обезбедува соодветна циркулација на воздухот и спречува иритации на меката кожа на детето. Исто така, има додаток што може да се повлече и да го штити детето од променливи временски услови.

Елегантен и неутрален дизајн
Поради својата функција, кенгур носилката станува составен дел од облеката на младите родители. Производителот се погрижи за висококвалитетни материјали а исто така се погрижи ткаенината да доаѓа во елегантни бои. Благодарение на ова, детето може да ги придружува родителите во помалку или повеќе официјални ситуации.

Спецификација
Носивост
до 20 кг
Возраст
од 4 месеци
Положба
3 позиции
Материјал
памук, полиестер
Тежина на производот
0,54 кг

Вие исто така би сакале…