Нема на залиха

Клацкалка Коњче 2 во 1 – Baby Clementoni

4,990.00ден

Нема на залиха

SKU: 2715 / 61785 270670 Категории , ,

Опис

Забавно коњче за клацкање, кој е исто така можете и да го возите и интерактивен пакет за активности!

Благодарение на сензорите, коњот го препознава движењето и го придружува детето со реални звуци, слатки зборови и забавни песни.

Копчињата на гривата ги учат децата на буквите, како и имињата на животните и звуците што ги испуштаат.

Ги стимулира моторните и јазичните вештини како и емоционалниот развој.

Соодветно за деца од 12-36 месеци.
Потребни се 2 AAA/LR03 батерии.