Нема на залиха

Количка Trio Finiti Signature Sportwagen Oyster – Joie

49,990.00ден

Нема на залиха

SKU: 1890 / S1606AAOYS033 Категории , ,

Опис

Повеќенаменска количка, паметно ги комбинира, седиштето за автомобил и седиштето свртено кон напред или назад.
Без разлика дали седиштето е поставено кон напред или назад, оваа количка лесно се затвора и стои подготвена за складирање со брзо влечење.
Практичното и брзо ослободување на задниот дел од седиштето овозможува лесно преклопување.
Тежи само 11,21 кг.
Иновативната флексибилна комфорна суспензија во седиштето е дизајнирана за најнепречено возење.
Рамното лежиште создава голема удобност и пријатно возење.
PunctureProof™ гумени тркала исполнети со пена.
Екстра голема корпа за складирање со целосен и лесен пристап.
Прилагодлива тенда со вентилација.
Тенда со UPF 50+ и кабаница.
Свилено мазна суспензија на сите тркала.
Богати ткаенини.
SoftTouch ремен со 5 точки на поврзување со 3 прилагодливи висини.
Autoclick™ магнетна тока.
Брзо делување на сопирачката со еден допир.
Торбата која е прикачена на корпата може да се одстрани.
Држач за чаши.
Количката е наменета од раѓање до 22кг.

Седиште за во автомобил i-Level

Го исполнува новиот стандард i-Size ECE R129/02.
Соодветно свртено кон назад од раѓање до 85 cm, и за помалку од 13 kg.
Се претвора во рамно лежиште кое може да се користи во возилото или на количка.
Ексклузивниот потпирач за глава Tri-Protect™ нуди 3 слоеви на безбедност со патентирана пена *Intelli-Fit™ за врвна заштита од страничен удар.
Grow Together™ потпирачот за глава со повеќе височини и системот за прицврстување се прилагодуваат истовремено и не бараат преместување на ременот.
Ергономска рачка за носење со повеќе позиции.
Отстранлив додаток за целото тело.
Тенда за сонце што може да се повлече, се вади, има панел што се отвора со патент.
Доаѓа во комплет со i-Base™ lx.
3 точки на поврзување.
Компатибилен со повеќето колички Joie и со други колички со помош на Maxi-Cosi® адаптери за автомобилско седиште.
Кадифена ткаенина.
Отстранливи прекривки кои се перат во машина.