Нема на залиха

Количка Macan 3 во 1 црна – Cangaroo

27,780.00ден

Нема на залиха

SKU: 066BT5310699 Категории ,

Опис

Конструкција: Алуминиум
Систем за кочење : Koчница на задни тркала.
Максимална тежина: 22 кг.
Возраст: 0-36 месеци.
Безбедносен систем : Безбедносен каиш со 5 точки на поврзување и меки влошки.
Вид на преклопување: Тип на книга.
Позиционирање на седиштето: прилагодливо во повеќе позиции.
Прилагодлив наслон за грб: Прилагодливо со помош на рачка.
Тенда:4 делови * Мрежест прозорец * Подвижна тенда
Прекривка лесно отстранлива – еко кожа
Додатоци: Чанта со подлога за преслекување * Преграда за додатоци
Дополнителни делови: Амортизери на тркалата * Делови од еко кожа * Прекривка, мека подлога
Тркала: 4
Предни тркала: PU•8 инчи
Задни тркала: PU•10 инчи
Комплетот вклучува: корпа за новороденче * шопинг корпа * чанта

Седиште
Детското седиште за автомобил Macan е погодно за деца со максимална тежина од 13 кг, Група 0+.
Се монтира на задното седиште во автомобилот, спротивно на правецот на движење.
Функции:Тенда што се отстранува • Рачка што се прилагодува • Навлака за стапалата • Подлога
Одговара на европскиот стандард ECE R44 / 04.
Седиштето за автомобили е компатибилно со количка Macan. Адаптерите се вклучени во комплетот