На попуст!
Нема на залиха

Количка Miley Lilac – Chipolino

4,190.00ден

Нема на залиха

Опис

Оваа детска количка е погодна за деца на возраст од 6 до 36 месеци, со тежина до 15 кг.;
Лесна класична рамка;
Лесно и компактно преклопување на натстрешницата;
Потпирачот за грб се прилагодува на повеќе позиции според потребите на детето;
Заштитник на предниот браник;
Заштитен ремен со 5 точки со меки влошки за рамениците;
Прилагодлива и растеглива натстрешница со панел за гледање и џеб за додатоци;
Прилагодлив одмор за нозе;
Удобни рачки покриени со висококвалитетен материјал;
Голема кошница за складирање;
Задните тркала иаат сопирачка;
Количката е произведена во согласност со европскиот стандард EN1

Димензии на расклопената количка:
Долна 66 cm/ Ш 48 cm / В 97 cm

Димензии на преклопената количка:
L 100 cm / Ш 38 cm / В 30 cm

Димензии на седиштето: L 70 cm / W 30 cm