На залиха во главен магацин

Количка Motto 3 Во 1 Black Adone – Jungle

34,990.00ден

SKU: 40010018 Категории: ,

Опис

Motto количка 3 во 1 се состои од количка со спортско седиште, тврда корпа Pop Up и седиште за во кола од 0-13кг. Количката е наменета од раѓање до 3 години.
Направена да одговара на родителите и нивниот урбан начин на живот, лесна за управување, составување и чување. Им овозможува на бебињата удобност и подвижност.
Се карактеризира со:
-Алуминиумска рамка.
-Компактно и лесно склопување и расклопување.
-Лесно преклопување со една рака.
-Седиштето може да се сврти така што детето може да гледа кон напред или кон родителот.
-Потпирачот за грб може да се прилагоди на 4 позиции.
-Потпирачот за нозе може да се постави на 3 позиции.
-Прилагодлива рачка во две позиции.
-Корпа за помошно складирање.
-Навлака или прекривач за нозе.
-Ротирачки предни тркала.
-Тркала со амортизери.
-Тркалата можат да се заклучат.
-Активирање на сопирачката со еден удар.
-Мека подлога.
-Лесно одржување со миење во вода на 30 степени.
-Безбедно врзување во 5 точки.
-Димензии на расклопена количка: висина 99 см, ширина 60 см и должина 79 см.
-Димензии на затворена количка: висина 77 см, ширина 60 см и должина 53 см.
-Тежината на количката е 11,5 кг.

Може да ви се допаѓа и…