Нема на залиха

Количка Ohlala 3 Sloth In Space 0m+ – Chicco

9,390.00ден

Нема на залиха

SKU: 1813 / 797332800 Категории , ,

Опис

OHlalà 3 е апсолутно лесна и компактна кога ќе се затвори. Модерна, тренди и удобна, лесно ќе привлече сечие внимание. Нуди голема удобност од раѓање до 15кг тежина. Новите тркала го прават возењето понежно – идеално за секојдневно возење низ град.

Супер лесна: само 4,2кг, OHlalà 3 може да се крене само со еден прст. Предната пречка може да се користи како рачка за носење.

Ултра компактна: систем за затварање со една рака.

Удобна во секоја ситуација: тендата со продолжеток има УВ50+ заштита, наслонот за грб и држачот за нозе може да се прилагодат.

Нови тркала: OHlalà 3 има нови, поголеми и порапави тркала, за непречени авантури со бебето!

Карактеристики:
Предната пречка може да се користи како рачка за носење.
Систем на затварање со една рака.
Тенда со УВ50+ заштита.
Поголеми тркала.
Димензии:(должина, ширина, висин) 81 x 47 x 101 cm
Димензии на затворена количка: 30 x 47 x 72 cm
Тежина: 4,2кг
Максимална издржливост: 15кг.
Материјал: рамката направена од алуминиум, седиштето направено од 100% полиестер.
Начин на одржување: материјалот се вади и се пере, рамката може да се брише со влажна крпа.