На попуст!
Нема на залиха

Количка Piruet 3 во 1 Latte – Chipolino

18,990.00ден

Нема на залиха

SKU: 1058 / KKPI02102LA Категории , ,

Опис

Количката е погодна за новородени бебиња и деца со тежина до 15 кг!

Седиштето на количката се ротира за 360 степени – за комфорти удобност на бебето и родителите;

Сетот вклучува:

Рамка и седиште;
Кошница за новороденче со душек и навлака;
Група за детски седишта за автомобил 0+ (0-13 кг.);
Адаптери за детски седишта за автомобил;
Додатна чанта со простирка за пресоблекување;
Навлака за нозете на седиштето.

Тежина на рамката со тркала: 6 kg
Тежина на рамката без тркала: 4,60 kg
Тежина на тврда корпа: 4,05 кг
Тежина на седиштето: 4,05 кг
Тежина на автомобилско седиште: 2,70 кг

Димензии на количката во расклопена положба:
Долна 66 см / Ш 51 см / В 107 см

Димензии на количката кога е преклопена:
Д 53 см / Ш 52 см / В 25 см

Димензии на цврстата корпа: Д 73 см / Ш 33 см
Димензии на седиштето: L 82 cm / Ш 33 cm

Седиштето за количка е соодветно за бебиња и деца на возраст од 6 -36 месеци со тежина до 15 kg;
Седиштето на количката се ротира за 360 степени – за комфорт и удобност на бебето и родителите;
Кошницата за новороденче е наменета за едно дете до 6 месеци и тежина до 9 kg;
Автомобилско седиште – соодветно за новородени бебиња со тежина до 13 kg (група 0+);
Хромирана алуминиумска рамка;
Лесно и компактно преклопување со една рака;
Кошницата за новороденче вклучува удобен душек и покривка со џебче;
Тапацир од висококвалитетни материјали;
Седиштето на количката може да се користи во различни насоки, само со притискање на копче и свртување во саканата положба;
Наслонот на седиштето се прилагодува во удобна положба за спиење;
Седиштето е опремено со топол капак за нозете со џеб;
Настрешницата на седиштето има двоен летен дел за вентилација;
Голема прилагодлива настрешница со дополнителен визир и прозорец за следење на детето;
Отстранлива безбедносна табла;
Безбедносен појас со 5 точки со меки влошки за рамениците;
Прилагодлив потпирач за нозе;
Голема корпа за багаж;
Сите тркала се отстрануваат со едно движење;
Сите тркала имаат амортизери;
Задни тркала со поврзана сопирачка;
Додатна чанта со џебови и вклучена простирка за пресоблекување;
Количката е произведена во согласност со европскиот стандард EN1888-1;
Кошницата за новороденче е изработена во согласност со европскиот стандард EN1466;
Автомобилското седиште е сертифицирано според ECE R44 / 04.