На попуст!
Нема на залиха

Количка Talent Travel System Silver – Foppapedretti

27,990.00ден

Нема на залиха

SKU: 9700335903 Категории: ,

Опис

Talent од Foppapedretti е нов, лесен, компактен и едноставен трио систем, погоден за сите родители. На лесната алуминиумска рамка лесно можете да поставите: корпа која лесно се преклопува; компактно и реверзибилно седиште од количката, свртено кон родителот или кон напред, погодно од раѓање; и седиште за автомобил група 0+.

Talent од Foppapedretti е супер тренди: рачката за управување и пречката на количката се изработени од ткаенина и од вештачка кожа, практична торба за мајка со посветено внимание за деталите за текстилот.

КОРПА

Погодна за употреба од раѓање
Склоплива и супер компактна
Прилагодлива тенда
Корпата не е одобрена за употреба во автомобил.

КОЛИЧКА

Погодна од раѓање до 15 кг (околу 3 години)
Склопување со преклопување, стои самостојно кога е затворена
Склопувањето е можно со седиштето свртено кон родителот и во насока на движењето (двонасочно преклопување)
Реверзибилно седиште (свртено кон родителот и кон напред)
Рачка изработена од ткаенина со ефект на кожа
Предни ротирачки тркала
Предни и задни тркала опремени со топчести лежишта со добра амортизација
Потпирач за грб прилагодлив во 3 позиции
Тенда за сонце што може да се продолжи и да се прилагоди на висина, со прозорец за гледање и добар проток на воздух
Пречка за раце направена од ткаенина со ефект на кожа
Прилагодлив потпирач за нозе
Вклучени се зимска прекривка и кабаница за дожд
Шопинг корпа за складирање што може да се отстранува.

СЕДИШТЕ ЗА АВТОМОБИЛ

Седиште група 0+, погодно од раѓање до 13 кг
Се поставува лесно и едноставно на рамката од количката, благодарение на механизмот за брзо поставување и ослободување
Опремен со тенда што може да се отстрани и перниче за главата за првите месеци
Карактеристична заоблена основа и рачка за носење
Во согласност со европската регулатива ECE R44 / 04.

Одговара со база Isofix (X-BASE)- одделно се продава.

ТОРБА ЗА МАЈКА

Опремена со прегради за внатрешно складирање
Вклучена е подлога за пресоблекување
Удобни рачки за носење.