На попуст!
На залиха во главен магацин

Количка Trio Best Friend Pro Comfort I-Size Silverleaf 0m+ Chicco

30,990.00ден

SKU: 2916 / 798673000 Категории , ,

Опис

Количката Best Friend Pro претставува спој на модерен изглед и карактеристики кои ја прават оваа количка уникатна. Како прво, количката е хомологирана од раѓање, благодарение на наслонот за грб кој целосно се навалува и може лесно да се заврти од напред во назад и може да се затвори со еден едноставен потег. Лесно секој пат, количката Best Friend Plus е паметно решение за секојдневно движење.
Потоа, нејзините структурни карактеристики и премиум изработка ја прават количката неверојатен извор на комфор и стил за родителите и нивните бебиња.

1. ХОМОЛОГИРАНА ОД РАЃАЊЕ
Потпирачот за грб кој целосно се навалува само со една рака ја прават Best Friend Pro погодна за користење уште од првите денови. Со тоа се овоможува најергономската позиција и за родителите и за бебето.

2. УДОБНА, ВО СЕКОЈА СИТУАЦИЈА
На родителите, количката им гарантира повисоки нивоа на удобност и практичност. Бебето ќе ужива во удобното седиште – прилагодливо во 3 различни позиции – и прилагодливиот потпирач за нозе за време на дремка. Прилагодливата рачка лесно се прилагодува на ергономијата на родителите.
Заштитната тенда што може да се продолжи, со скриен сегмент со патенти и нејзината отпорност на вода, ја прават количката идеална за секоја временска состојба – и за време на сончеви и дождливи денови.

3. МОДЕРЕН ДИЗАЈН
Она што ја прави количката толку волшебна е сигурно нејзината рамка во металик боја и премиум завршетоци. Покрај тоа, додатоците од еко кожа и ткаенините му даваат на Best Friend Pro елегантен и карактеристичен изглед.

BEST FRIEND – COMFORT
Корпа

Највпечатлива карактеристика на Chicco Best Friend Comfort корпата е тоа што е хомологирана за превоз со автомобил и може да се користи уште од првите денови. Погодна и за Best Friend Plus и Best Friend Pro количка, исто така е лесна за употреба за родителите благодарение на практичната рачка за носење. Конечно, корпата претставува совршен пример за елеганција, квалитет и стил.

1. УДОБНО И ЛЕСНО
Новата корпа за Best Friend претставува извор на утеха и за родителите и за нивните бебиња. Лесна за употреба и транспорт, со лесно прилагодлив потпирач за грб, така што родителите можат да го стават бебето во подигната положба, кога е потребно.

2. ИДЕАЛНО ВО СЕКОЈА ВРЕМЕНА СОСТОЈБА
Благодарение на нејзината водоотпорна тенда со UV50 + заштита, корпата е совршена во секоја временска состојба и благодарение на помалата тежина, особено е погодна да се носи.

3. ПРЕДМЕТ НА ТРЕНДОВИ
Корпата има трендовски изглед, благодарение на изборот на елегантен и софистициран текстил. Меките материјали, деталите од еко-кожа и врвните завршетоци му даваат форма и величественост на ова парче.

1. KIROS I-SIZE Ново седиште за автомобили Chicco одобрено според стандардот i-Size (40×78 cm – максимум 13 kg). Тоа е најновото автомобилско седиште развиено од Chicco кое, поради својата посебна структура, е едно од најиновативните седишта за автомобили на пазарот. Лесно, цврсто, безбедно и лесно за инсталирање, Kiros е револуционерно седиште за автомобил. Благодарение на употребата на иновативен материјал со повеќе својства: леснотија, апсорпција на енергија и структурен отпор, тој нуди максимална леснотија на користење за родителите, без да се загрози безбедноста на Бебето. I-Size системот за инсталација во автомобилот може да биде полесен, побезбеден и побрз благодарение на употребата на основата Kiros i-Size (систем Isofix со потпора), што се продава како додаток..

2. ЗАШТИТНА ТЕНДА
Благодарение на неговата водоотпорна тенда со UV50 + заштита, седиштето е совршено во секоја временска состојба и кога е поставено на количката.

3. ПОСТАВУВАЊЕ НА КОЛИЧКАТА
Брз и лесен начин за прицврстување на рамката.