Нема на залиха

Количка We Cool Balsam 0M+ – Chicco

15,990.00ден

Нема на залиха

SKU: 798855000 Категории ,

Опис

CHICCO WE е новата лесна количка која најдобро ќе го задоволи Вашето патување. Преобразена во комплетен систем за патувања, идеална е за Вашите авантури низ светот со Вашето бебе и се користи од раѓање до 22 кг. Кога е затворена, таа е компактна така што родителите ќе можат во основа да ја носат количката насекаде, исто така и во авионот како рачен багаж *. Дефинитивно можете да ја користите CHICCO WE како најдобар придружник за Вашите патувања.

1. Компактна
Ултра лесна количка посебно кога е затворена, всушност, благодарение на нејзината конфигурација, откако ќе се затвори, може да ги придружува родителите во сите патувања, дури и за време на летовите. Со CHICCO WE, никогаш не било толку едноставно да патувате со Вашето бебе.

2. Супер лесно преклопување
CHICCO WE е лесна за затворање, благодарение на нејзиниот механизам за автоматско преклопување, за кој е потребна само една рака. На ист начин, родителите можат да ја отворат количката само со едно едноставно и непречено движење.

3. Систем за патување
CHICCO WE лесно се претвора во комплетен систем за патување, овозможувајќи ви да патувате без ограничувања додека бебето не достигне 22 кг. Компатибилна со Chicco KAILY и KIROS i-Size Fast Во автомобилските седишта – и исто така со Chicco Soft Carrycot, тој целосно ќе ја задоволи вашата потреба за функционалност и леснотија при патување.

4. Леснотија
CHICCO WE не само што е супер компактна количка, туку е и исклучително лесна – всушност, тежи само 5,5 кг. Тоа е добра вест за родителите кои не сакаат да се одречат од удобност и практичност кога патуваат низ целиот свет. За понатамошна погодност, вклучена е удобна торба за транспорт.

5. Удобност и заштита
Потпирачот за грб е целосно прилагодлив со едната рака во неколку позиции заедно со страничните мрежни делови на седиштето, CHICCO WE е неверојатен избор на удобност за Вашето бебе. За да се постигне поголема циркулација на воздух, може да се постават и мрежни делови и на продолжената тенда.

6. Надворешен изглед
CHICCO WE се залага за чувство на отворено, што се рефлектира во изборот на колекцијата и дизајнот. Динамична и мултифункционална, количката е збогатена со детали од сребро и еко-кожа. Интензивните и живописни бои и даваат посебна форма на колекцијата.

Додатоци: Навлака за дожд, Поставени ленти за рамо и меѓуножје, Патна торба