На попуст!
На залиха во главен магацин

Количка за близнаци Aire Twin Twin Buggy Dark Pewter – Joie

11,590.00ден

SKU: 2311 / S1217AEDPW000 Категории , ,

Опис

Оваа количка за близнаци е совршена за две деца. Има реверзибилни амортизирани седишта во живописни бои и е екстра лесна.
Целосно поставена, безбедна со 5 точки за безбедност.
Мека и нежна направена за чувствителната бебешка кожа.
Двојна флексибилност со две индивидуални перничиња што дава добра амортизација и безбедност.
Лесна и целосно опремена двојна количка со тежина од 12 кг. Преклопувањето е лесно со само една рака.
Спецификација на производот:
– Лесна алуминиумска рамка и лесна за маневрирање
– Погодна од раѓање
– Преклопување со една рака и автоматско заклучување на преклопот
– Стои исправена кога е склопена и лесно може да се смести во багажникот
– Реверзибилно седиште
– Двете седишта се индивидуално прилагодливи
– Мулти-позиција, рамно лежечко седиште обезбедува опции за прилагодување на потпирачот за грб за секое дете
– Поддршката за повеќе позиции на телото дава две опции за комфор
– Тендата е со заштита УВ 50+ на која има прозорче
– Длабока шопинг корпа за чување на лични предмети – Тркалата имаат добра амортизација прилагодени и за нерамни површини
– Предните тркала ротираат но и се заклучуваат по потреба
– Отстранливата пречка дава дополнителна сигурност и овозможува безбедно влегување или излегување на децата
– Појасот за заштита се прилагодува на 3 висини за екстра безбедност на Вашите деца
Технички карактеристики:
Отворена количка: 80,5cm x 76cm x 102cm
Преклопена количка:78cm x 0,5cm x 98,5cm
Тежина на производот: 11,8 кг
Употреба на производот:од раѓање до 15 кг