Нема на залиха

Количка за близнаци Maxi Mix Asphalt – Chipolino

13,990.00ден

Нема на залиха

SKU: KBMM02102AT Категории ,

Опис

Количката е погодна за новородени бебиња и деца со тежина до 15 кг. секој;
Лесна рамка;
Потпирачите за грб на двете седишта се прилагодуваат посебно;
Повеќе позиции на прилагодување  на секој потпирач за грб;
Отстранлива безбедносна табла;
Безбедносен појас со 5 точки со меки влошки за рамениците за секое седиште;
Две големи прилагодливи тенди со дополнителен дел, прозорец за набљудување и задни џебови;
Прилагодливи потпирачи за нозе;
Удобна рачка изработена од висококвалитетен материјал;
Две посебни корпи за багаж;
Сите тркала се отстрануваат со едно движење, а задните имаат амортизери;
Задни тркала со поврзана сопирачка;
Појас со рачка за дополнителна контрола;
Две обложени навлаки за нозете;
Чанта за додатоци;
Количката е произведена во согласност со европскиот стандард EN1888-1.

Димензии и тежина
Тежина на рамката на количка: 14,70 кг.

Димензии на количката во расклопена положба:
Д 93 см / Ш 78 см / В 102 см

Димензии на количката кога е преклопена:
Д 93 см / Ш 78 см / В 38 см

Димензии на седиштето: L 82 cm / Ш 29 cm