На попуст!
На залиха во главен магацин

Количка за близнаци Passo Doble Humus – Chipolino

16,990.00ден

Опис

Количката е погодна за новородени бебиња и деца со тежина до 15 кг. секој;
Лесна алуминиумска рамка;
Лесно и компактно преклопување со една рака;
Потпирачите за грб на двете седишта се индивидуално прилагодливи;
5 позиции на секој потпирач за грб;
Две отстранливи заштитни штици изработени од висококвалитетна еко кожа;
Безбедносен појас со 5 точки со меки влошки за рамениците за секое седиште;
Две големи прилагодливи заштитници за сонце со дополнителен дел, прозорец за набљудување и цврст визир;
Прилагодливи потпирачи за нозе;
Удобна рачка изработена од висококвалитетна еко кожа – рачно зашиена;
Две посебни корпи за багаж со капак;
Сите тркала може да се отстранат со едно движење, а задните имаат амортизери;
Задни тркала со поврзана сопирачка;
Две обложени навлаки за нозете;
Количката е произведена во согласност со европскиот стандард EN1888-1;

 

Тежина на количка: 9,0 кг

Димензии на количката во расклопена положба:
Д 73 см/Ш 90 см/В 105 см

Димензии на количката кога е преклопена:
Д 75 см/Ш 28 см/В 77 см

Димензии на седиштето: L 74 cm/W 32 cm