Нема на залиха

Количка за кукли – Janod

4,990.00ден

Нема на залиха

Опис

За возраст: 18 месеци
Димензии: 48 x 32 x 47 cm
Материјал: Дрво, текстил, метал/Wood, fabric, metal

Оваа реалистична реплика на бебешка количка е направена од дрво и е совршен придружник за малите девојчиња. Тие ќе уживаат водејќи ги своите кукли или плишени играчни на прошетка. Тркалата се обложени со гума, така што се тивки и не оставаат траги на подот. За оптимална безбедност, количката е опремена со систем против превртување, којшто може да се отстрани кога детето веќе ќе оди посигурно. Доаѓа со меко ќебенце, за куклите и играчките да не настинат доколку е ладно. Оските на тркалата се направени од метал, за поголема цврстина, а горниот дел е од текстил.