Купи!
На залиха во главен магацин

Количка За Сладолед Scoop And Learn Ice Cream – Leap Frog

5,690.00ден

Опис

Играј и учи со овој сет за сладолед! Запознајте се со 6 гладни ликови, со вметнување на карти со активности , за да истражувате, да учите бои, броење, вкусови. Следете ги инструкциите од животните и тестирајте ја вашата меморија и способност за споредување. Притиснете на ѕвончето кога нарачката е готова и платете.

Што е топка?

Користете ја магичната лажичка за да го извадите и послужите сладоледот. Лажичката ќе ги препознае вкусовите и боите. Нарачајте! Следете ги инструкциите за да направите порции за 6 животни, рангирани од лесен до тежок предизвик.

Играње улоги

Преправајте се дека водите ваш штанд со сладолед. Побарајте нови муштерии. Кој е вашиот омилен вкус? Вклучени 4 вкусови сладолед (жолта ванила, кафена чоколада, розе јагода и зелена минт), три преливи (портокал, црвена цреша, бел крем) и три сирупи (сина боровница, златна карамел и виолетова грозје).

Уште начини на играње и учење

Шест карти со активности нудат шест различни предизвици за учење. Сметката доаѓа…Наредете ги нарачките со помош на касата. Слатко броење. Притиснете ја пумпата за да додадете сируп.
Учите бои, меморија, броење и поврзување.

Сетот содржи: 1 сладолед, 6 двостарни картички со активности, 8 топки сладолед, 3 преливи, 3 корнети, 2 сада за сушење.