На залиха во главен магацин

Комплет Од 3 Мини Сензорни Топки – Rubbabu

530.00ден

SKU: 20249 Категорија:

Опис

Три меки тактилни топчиња во светли бои и форми коишто се забавни за држење, триење и стискање. Топчињата се исклучително меки и пријатни за допир, имаат светли бои, а нивните различни текстури го охрабруваат детето да игра, истовремено стимулирајќи го чувството за допир. Топчињата се мали (со дијаметар од 5 см), така што совршено се вклопуваат во малите детски раце. Тие ги поттикнуваат малите да ги фаќаат со рацете и да ги стискаат, со што го стимулираат развојот на фината моторика. Постарите деца можат самоуверено да ги користат за разни видови игри.
Rubbabu се рачно изработени играчки од 100% природна гумена пена, исклучително меки. Нивната кадифена обвивка е направена од висококвалитетно најлонско влакно од Шпанија а за боење се користат сертифицирани бои за храна.
Сите играчки на Рубабу се хипоалергични. Тие исто така се погодни за деца со посебни потреби, за терапевтски цели и полисензорна стимулација
ОДРЖУВАЊЕ: Производот не треба да се стерилизира, или да се мие во машина за миење садови. Се препорачува да се чисти внимателно со влажна крпа.
ВНИМАНИЕ! Како резултат на употребата, производот може да биде предмет на природноабење. Иако се сосема безбедни и за бебиња, овие играчки не можат да служат како глодалки.
Спакувани се во убава картонска кутија. Димензии на пакувањето: 19 x 6,5 cm
Безбедност и квалитет: Без олово, фталати, ПВЦ, бисфенол или други штетни материи, Во согласност со CPSIA, EN 71 и REACH и AS / NZS ISO 8124 стандардите.
Возраст 2 г+

Може да ви се допаѓа и…