На залиха во главен магацин

Креветче Dormeo Anthracite – Chipolino

6,890.00ден

Опис

Ова креветче е погодно за новороденчиња и деца со тежина до 15 кг .;
Изработено од висококвалитна линена ткаенина;
Второто ниво со мека подлога – погоден за помлади бебиња;
Подвижен дел за додатоци;
Страничен влез со патент за лесен пристап;
Голем страничен џеб за играчки и додатоци;
Две тркала со сопирачки за лесно движење;
Лесно се преклопува и монтира;
Торба за носење и чување;
Креветот е произведен во согласност со европскиот стандард EN716-1.

Димензии на склопено креветче:
L 125 cm/ W 65 cm/ H 77 cm

Димензии на пакетот:
L 78 cm/ W 26 cm/ H 19 cm