Нема на залиха

Креветче Good Night Grey – Cangaroo

5,990.00ден

Нема на залиха

SKU: 066P908316 Категории ,

Опис

Креветчето Good Night е специјално дизајнирано да обезбеди удобност, безбедност и слатки соништа за најмалите. Се одликува со атрактивен дизајн и исклучителна функционалност.
Моделот има систем за двојно преклопување, кој ви овозможува да го носите секогаш кога Ви треба и за неколку секунди.
Исклучително лесно и брзо се преклопува, а благодарение на специјалната торбичка вклучена во комплетот ќе го чувате и одржувате во добра состојба долго време.
Креветчето има 2 нивоа на прилагодување на висината на душекот, како и мека подлога за пресоблекување, каде што можете да менувате пелени.
Тапацирот е направен од висококвалитетна ткаенина што лесно се чисти.
Креветчето е дизајнирано и за спиење и за безгрижни игри и ќе стане омиленото место на Вашето малечко.
Сетот вклучува се што ви треба:
– Две мрежести страни;
– Душек дебел 1,5 цм;
– Страничен влез со патент;
– Пречка со 3 играчки, за максимална забава на Вашето бебе;
– Двојно обезбеден систем за преклопување;
– Удобна торба за носење.