Нема на залиха

Кујна Голема Макарон – Janod

13,640.00ден

Нема на залиха

Опис

За возраст: 3-8 години
Димензии: 100 x 34 x 102.5 cm
Материјал: Дрво/Wood

Подготви вкусни јадења за пријателите, исто како мама и тато! Оваа дрвена кујна има закачалки за 3 метални лажици, 1 метална тава, 1 метално тенџере со капак 1 пржено јајце и ракавица. Содржи и 7 картонски кутии за храна (какао, шеќер, џус од портокал, брашно, сирење, ориз и млеко).

Како и вистинските кујни, има ротирачки копчиња со звук (кога ќе го притиснете црвеното копче еднаш, се палат сијаличките за грејачите, а кога ќе ги притиснете два пати се слуша звук на вода што врие. Светлата и звукот се гасат самите по 30 секунди, или може да ги изгасите доколку стиснете на кочињата трет пат). Оваа фантастична, целосно опремена кујна исто така има и рерна, микробранова печка часовник, фрижидер и бифе со магнетни вратички.

Висина на работната површина: 57 cm.

Потребно е склопување.

За да работат светлата и звукот се потребни 2 батерии LR6 1.5V (не се вклучени во сетот).