На залиха во главен магацин

Кујна од дрво – Пердув – Janod

5,890.00ден

Опис

Работата во кујната почнува! Правиме совршен оброк за мама и тато и за нашите другарчиња! Со овој прекрасен кујнски сет, децата ќе уживаат да ја играат улогата на готвачи и да создаваат сопствени јадења. За да им помогне да станат одлични готвачи, оваа кујна, изработена од природно дрво и украсена во сина и сива боја, доаѓа со неколку додатоци, вклучувајќи: куки за закачување на лажицата за шпагети и металната шпатула, метално тенџере и 2 картонски кутии со храна: тестенини и сирење.

Двете ротирачки копчиња за вклучување на ринглите произведуваат звуци како и вистинските шпорети.Оваа детска кујна е опремена и со рерна, бифе со магнетна врата, мијалник од нерѓосувачки челик и часовник.

Украсена е со со нежни мотиви од пердуви.

Висина на работната површина: 50 см

Димензии:53 x 30 x 78 см.

Потребно е склопување.

Наменета е за возраст од 3 години и понатаму.

Може да ви се допаѓа и…