На залиха во главен магацин

Купка Со Парчиња Оризов Скроб 250гр Baby Moments Sensitive – Chicco

450.00ден

SKU: 102390000 Категории ,

Опис

Производите на Chicco се развиени од “Baby Research Center”. Професионалците во центарот работат со родителите и семејствата за да ги разберат нивните потреби и да понудат иновативни решенија во сите аспекти на грижата за децата.
Палетата Chicco’s Baby Moments е специјално дизајнирана за секојдневна нега на детската кожа. Палетата е формулирана со растителен глицерин и природни екстракти и има нежен и непогрешлив мирис.
Chicco Baby Moments Rice Starch е направен од 100% чист скроб од ориз кој е добро познат по своите освежувачки и смирувачки својства.
Нежно ја чисти кожата, без иритација или сушење, благодарение на неговото омекнувачко дејство.

Вие исто така би сакале…