Нема на залиха

Магичен Сет за Цртање – Lisciani

1,990.00ден

Нема на залиха

Опис

Со магичниот сет за цртање дечињата лесно ќе научат како да цртаат а истовремено ќе се забавуваат.
Наполнете го маркерот со вода и експериментирајте цртајќи разни форми без притоа да се извалкате. Сетот доаѓа со шаблони кои ќе ви помогнат во цртањето. Можете да оставите и траги од вашите рачиња или ноџиња но прво треба да ги намокрите. На подлогата ќе и бидат потребни неколку минути да се исуши а потоа можете одново да го повторите процесот.
Соодветно за деца од 1 до 4 години.

Вие исто така би сакале…