Нема на залиха

Музичка масичка (Magic Touch) – Hape

5,190.00ден

Нема на залиха

Опис

Како и неограничените можности на самата музика, оваа музичка масичка со активности нуди безброј музички искуства за вашето дете. Произведена со наградуваната технологија Magic Touch, таа ја става музиката на дофат на малите деца. Едноставно, допрете ја дрвената површина за да експериментирате со звуците. 22-те опции со инструменти и 3 режими на игра го охрабруваат вашето бебе да истражува и да создава свои музички композиции. Во режим на учење, вашето малечко може да открие имиња на инструменти, бои и многу повеќе.

Смешниот режим ги активира многуте звучни ефекти, така што играњето со оваа масичка никогаш не станува досадно.

Ногарките можат да се извадат и масичката да се користи како подна играчка за бебиња.

Со толку многу начини на игра, оваа музичка масичка ќе биде фаворит во семејството!

Може да ви се допаѓа и…