На залиха во главен магацин

Музички Релаксатор Enjoy Pink – Chipolino

3,790.00ден

Опис

Музичкиот релаксатор Еnjoy е совршен за игра и спиење. Бебето го забавуваат играчките и музичката кутија. Потоа бебето може да се одмори во потполно рамна положба за лежење и да се релаксира благодарение на смирувачките вибрации. Може да се користи и како стол за деца кои можат да седат без помош.

Релаксатор за бебиња и мали деца со тежина до 9 кг;
Стол за деца, кои можат да седат без помош, со максимална тежина од 18 кг;
Два позиции на потпирачот за грб;
Лак со висечки играчки за забавување на бебето;
Послужавник – може да се отстрани;
Безбедносен појас од 3 точки;
Функција на лулка и фиксна положба за спиење;
Релаксаторот е опремен со музичка кутија со мелодии и смирувачки вибрации;
Батерии, 2 парчиња, Тип АА/1,5V (не се вклучени во комплетот).
Релаксаторот е произведен во согласност со европскиот стандард EN 12790.