Нема на залиха

Подлога За Играње Со Додатоци Шума – Lilliputiens

7,900.00ден

Нема на залиха

SKU: 5414834832730 Категории: ,

Опис

Оваа мека подлога за играње, направена од органски памук, изобилува со активности за бебињата. Трите тропалки со шумски мотиви можат да се закачат на лакот, но и на различни места на подлогата. Контрастните бои, активностите и бројните откритија коишто се вметнати во дизајнот, ги стимулираат сетилата на бебето.
Додатоците се со звук на ѕвонче и троплака, и со огледалце.
Лакот може лесно да се отстрани.
Го поттикнува развојот на следните вештини:
Моторичкиот развој и развојот на слухот, видот, проникливоста, љубопитноста и фантазијата.

Соодветна за возраст: уште од раѓање

Димензии: 94x100x47 cm.
Материјал: Органски памук и буково дрво (Полнењето на подлогата е 100% полиестер)
Одржување: Може да се пере во машина на 30°C.

Нудејќи многу изненадувачки авантури и чисто задоволство, неодоливите колекции на Lilliputiens ги воодушевуваат срцата и на децата и на возрасните!
Заедничкото откривање на шарениот и стимулирачки свет на Lilliputiens е драгоцен момент помеѓу детето и родителот, кој создава спомени кои ќе останат врежани во текот на целиот живот.

Може да ви се допаѓа и…