Нема на залиха

Преклоплив Штитник За Креветче Bear – Chipolino

2,190.00ден

Нема на залиха

SKU: 1130 / KORAIL0212BE Категории ,

Опис

Практичен штитник за кревет што го штити вашето дете од паѓање за време на спиењето;
Штитникот за кревет е погоден за деца на возраст од 18 месеци и до 5 години;
Погоден за душеци со дебелина не поголема од 25 см;
Лесно се прицврстува – се мести под душекот и не треба да се вади при ракување со креветот;
Два ремени со прилагодлива должина, кои се закачуваат за рамката на креветот;
Лесно за чистење, ракување и складирање;
Се преклопува до компактни големини;
Практична торба за складирање.
Штитникот е погоден за кревети со рамка за душеци.

Штитникот за кревет е погоден за:

кревет со големини: максимална висина 60 см и должина не повеќе од 140 см.
душек со големини: ширина-76-160см/ дебелина-10-25 см/ должина-160-200см.