Нема на залиха

Проодувалка Слонче 3 во 1 – Bkids

4,790.00ден

Нема на залиха

SKU: 217023 Категории: ,

Опис

Постојат 3 начини за игра со оваа симпатична играчка во форма на слон 3 во 1:
– како едукативна табла за играње додека бебето седи на подот
– како проодувалка додека бебето ги прави своите први чекори
– седнато на слончето да се турка со нозете кога е поголемо
Кога седи, бебето може да ја истражува својата околина, да ужива во звуците и светлата произведени од оваа играчка и да си игра со шарените топчиња.
Играчката ги охрабрува бебињата да откриваат додека притискаат на копчињата.
Додека детето игра, може да ги исфрла и да ги собира топките.
Багажникот под седиштето може да се користи за чување на топчињата кога детето не игра.
Овој фантастичен слон има над 20 светлосни и звучни ефекти, со 3 мелодии.
Играчката е погодна за бебиња поголеми од 6 месеци.