На залиха во главен магацин

Проодувалка Со Активности Тропик – Janod

4,990.00ден

SKU: 3700217382698 Категории: ,

Опис

За возраст од 12 месеци и понатаму
Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата
Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
Ги активира сетилата за вид и допир

Ајде задно да ја откриеме тропската џунгла! Со оваа дрвена количка со повеќе активности, малите дечиња ќе се забавуваат со часови! Идеална за децата додека додека учат да одат, таа ќе стане идеален придружник во нивните први авантури.

Опремена со вградени и отстранливи сопирачки за безбедно одење, количката е тивка, благодарение на гумената обвивка на тркалата.

На неа има 6 активности за уште повеќе откритија и игри: абакус, сортирач за форми, пресладок лизгачки мајмун, лавиринт, лизгачки мониста и ксилофон! Двете дрвени стапчиња за ксилофонот можат да се вметнат на врвот на количката, за да не се загубат кога не се користат за свирење!

Изработена е од дрво од одржливо управувани шуми со сертификат FSC®. Обоена е со боја на база на вода.

Димензии: 38,5 x 37,7 x 53,8 cm

Може да ви се допаѓа и…