На попуст!
Нема на залиха

Релаксатор Rocking seat boutique collection Bella Teddy до 11кг – Bright Starts

4,790.00ден

Нема на залиха

SKU: 10986-2 Категории ,

Опис

Најверојатно најдоброто од овој релаксатор е совршениот изглед и додатоците направени од елегантен материјал.
Тие се екстремно нежни и го обвиткуваат бебето во луксузна мекост. Перниче за главчето и грбчето кои што можат да се извадат, овозможуваат дополнителна поддршка за мали деца.
Дури и безбедносниот каиш е завиткан во мек материјал, за да се заштити нежната кожа на бебето.

Карактеритики:
– релаксатор до 11кг тежина, статичен или со нишање, за дете до 1 година старост.
– модерен дизајн и квалитет благодарение на материјалите со премиум квалитет.
– перниче за главата и грбот.
– нежна вибрација која ќе го смири бебето.
– музика и звуци од природата за релаксирање на бебето.
– контрола на јачината на звукот.
– лежиштето се прилагодува во 3 позиции, што ќе овозможи максимална удобност во секоја фаза од користењето.
– пречка со 2 плишани играчки.
– едноставно затварање за транспорт и складирање.
– навлаката се пере во машина.

Потребни 3 батерии C LR14 (не се вклучени)
Релаксаторот е наменет од 3кг до 11кг.