На залиха во главен магацин

Сè за човековото тело – Патувај, учи и истражувај – Sassi Junior

990.00ден

SKU: 9788830301054 Категорија

Опис

Научете сè за човековото тело и како функционира! Читајте за скелетот, за мускулите, за циркулацијата на крвта, за дишењето, за дигестијата, за функциите на мозокот и за инструментите што ги користи докторот.

Материјал: Картон
Возраст: 6+
Бој на страни: 14
Димензии: 21.5 x 30 x 6 cm
Димензии на сложувалката: 50 x 50 cm

Вие исто така би сакале…