На попуст!
Нема на залиха

Седиште Admiral 0-36м Dark Grey Moni Cangaroo

8,990.00ден

Нема на залиха

Опис

Седиште за во автомобил Admiral, наменето за деца од 0 до 36кг, група 0/1/2/3.
Заштитен систем: ISOFIX, SUPPORT LEG
9 позиции на прилагодување на наслонот за глава.
5 позиции на прилагодување на наслонот за грб, едноставно со една рака, со агол до 165°.
SIPS- дополнителни перничиња за заштита при страничен удар.
ISOFIX систем за поголема безбедност.
Ротирање за 360° за користење во две позиции, во правец на движење на автомобилот и обратно.
Навлаката е изработена од висококвалитетен материјал.