На попуст!
На залиха во главен магацин

Седиште Dragon Black 0-36kg – Moni

6,290.00ден

Опис

Овој одличен модел на автомобилско седиште Dragon се одликува со оригинален дизајн, исклучителна функционалност и висок квалитет. Специјално е дизајниран за новородени бебиња од 0м+ и може да се користи додека не достигнат тежина од 36 килограми. Тоа е она што го прави моделот универзален и го претпочитаат многу родители. Автомобилското седиште Dragon ќе му обезбеди на Вашето малечко пријатно и безбедно патување. Инсталирањето е многу лесно со системот ISOFIX – се поставува на задното седиште во насока на движење. Специјалната дополнителна перница која е вклучена во комплетот ја потпира главата на бебето и овозможува уште поголема удобност. Може да се отстрани кога детето е доволно старо. Седиштето има безбедносен појас со 5 точки што ја гарантира безбедноста на Вашето дете. Моделот е изработен од висококвалитетни, безбедни материјали и го задоволува европскиот стандард ECE R44/04.

Погодно за возраст од 0 до 36 кг.
3 степени за наклон на потпирачот за грб.
Оригинален дизајн, исклучителна функционалност и висок квалитет.
Инсталирањето е многу лесно со системот ISOFIX.
Моделот е изработен од висококвалитетни, безбедни материјали и го задоволува европскиот стандард ECE R44/04.
Специјалната дополнителна перница која е вклучена во комплетот.
Безбедносен појас со 5 точки кој гарантира безбедност.