На попуст!
Нема на залиха

Седиште Levi One Black 9-36kg – Lionelo

5,790.00ден

Нема на залиха

SKU: 2595 / 5902581658425 Категории ,

Опис

Детското безбедносно седиште Levi One е дизајнирано за мали патници на различна возраст. Може да го користат и бебиња и деца на училишна возраст.

• Безбедносни појаси со 5 точки
• Подесување на потпирачот за глава
• Облога за седишта Dri-Seat

СПЕЦИФИКАЦИИ

Levi One беше подложен на тестови за несреќа што ги спроведе независната реномирана лабораторија Tass International.
Безбедносни појаси со 5 точки
Детското безбедносно седиште нуди прилагодување на потпирачот за глава на 6 нивоа, благодарение на што можете лесно да ја прилагодите големината на производот на висината на детето.
Детското безбедносно седиште доаѓа со постава за седишта за млади корисници. Се базира на технологијата Dri-Seat.
Levi One е опремен со странични засилувања и длабок потпирач за глава кои ефикасно ја штитат главата на детето. Седиштето има ремени со 5 точки кои успешно го одржуваат малиот патник во соодветна положба и удобни потпирачи за лактите. Тие спречуваат вкочанетост на рацете и го држат безбедносниот појас во случај на несреќа.
Лесна инсталација и модуларна структура
Благодарение на прилагодувањето на потпирачот за глава, производот може да расте заедно со детето и може да се користи до возраст од 12 години. Засилувачното седиште е поставено во положба свртена напред со употреба на појаси за автомобилски седишта.
Удобно патување
Длабоко обликувано седиште на Levi One гарантира удобно патување. Производот доаѓа заедно со облога за седишта базирана на технологијата Dri-Seat, која ја прави кожата правилно вентилирана. Во случај на каква било нечистотија, тапацирот може да се отстрани и измие.

Тежина на производот: 4,4 кг
Големина на производот: 48 x 46 x 73-83 cm

Вие исто така би сакале…