На залиха во главен магацин

Столица За Хранење Polly Progress 5 Dandelion 4 Тркала 0М+ – Chicco

12,190.00ден

Опис

Многу деца, дури и кога се многу мали, не сакаат да јадат сами, па затоа ова високо столче може да го ставите во близина на масата, за да се чувствуваат како рамноправни членови на семејството. Послужавникот што се вади и овозможува на мајката да не се грижи за расфрланата храна и лесно може да се измие под малз вода.

Карактеристики:
– Ова столче родителите можат да го употребуваат за удобно хранење на бебето.
– Со безбедносен каиш со 5 точки на поврзување.
– На послужавникот има отвор за поставување на чаша.
– Држачот за нозе се прилагодува на 3 позиции.
– Навлаката на столчето е направена од отпорен материјал, кој лесно може да се чисти со влажна крпа.
– Благодарение на мекоста и удобноста на столчето, детето може во него да се релаксира па дури и да заспие.
– Мама лесно може да го прилагоди потпирачот за грб.
– Висината на столчето истотака може да се прилагоди во најдобрата позиција.
– Како што расте детето може да се одстрани основата, да се постави на трпезариски стол и да се приближи кон заедничката маса.
– Со меки тркала, кои може да се фиксираат.
– Столчето е лесно за чување и траспорт, поради својата компактна големина кога е затворено.

Возраст: од 3м+
Тежина: 12кг

Може да ви се допаѓа и…