На залиха во главен магацин

Тостер Yum-2-3 – Leap Frog

2,390.00ден

Опис

Јами јами, време е за доручек. Подгответе се за денот со јами 2-3 тостерот од LeapFrog.
Децата ќе уживаат во играњето улоги на забавен начин со 9 различни парчиња храна и додатоци вклучени во сетот: 2 парчиња леб, 2 парчиња сланина, 1 јајце, 1 мармалад, нож, вилушка и чинија.
Преку весели песни детето ќе ги научи броевите, боите, називите на храната и сл. Има повеќе начини на игра со оваа играчка.
Стимулирајте го развојот на говор на вашето бебе и аудитивните способности. Како што го вртите копчето на тостерот, за да одберете светло или темно лебче, детето ќе научи за причините и ефектот на контрастите.
Идеално за независна игра и развој на моторните вештини.
Наменето за деца од пред училишна возраст и 12м+.